< návrat zpět

Výživa pro klouby

Nejdůležitější látky pro zdravé klouby

Boswellia

tato bylina, která je známá v čísnké medicíně se používá k léčbě revmatismu. Obsahuje účinné látky, které pomáhají bojovat proti zánětům a bolestem.

Bromelain

rostlinný enzym (z plodu ananasu), který pomáhá štěpit bílkoviny. Zabraňuje tvorbě prostaglandinů, které způsobují záněty kloubů.

Chondroitin

je základní stavební složkou kloubní chrupavky. Podporuje tvorbu nové chrupavky, zvyšuje množství a viskozitu kloubní tekutiny a zlepšuje pohyblivost kloubů.  Vyrábí se ze žraločích chrupavek či synteticky.

Glukosamin

pomáhá obnovit rovnováhu metabolických dějů v chrupavce. Zabraňuje destrukci kloubní chrupavky a pomáhá s její obnobou.

Kolagen

protein, jenž je základní stavební hmotou pojivových tkání. Je obsažen: v chrupavka, kůže, šlachy, cévy a kosti. Kolagen způsobuje pružnost a odolnost chrupavky.

MSM (methylsulfonylmethan)

je organická forma síry, která je velmi důležitá pro lidské tělo díky svým antioxidačním účinkům. Chrání klouby před škodlivým působením volných radikálů.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

mají protizánětlivé účinky a mohou snižovat riziko vzniku chronických chorob, jako jsou artritidy a zhoubné nádory.

Slávka zelenoústá

obsahuje velké množství: glykosaminoglykanů (GAG), nenasycených mastných kyselin typu omega-3, kyselinu křemičitou, minerálních látek a stopových prvků. Všechny vyjmenované látky pomáhají regenerovat a zásobovou klouby potřebnými živinami.

Vitamín C

slouží k biosyntéze kolagenu v těle. Patří do skupiny silných antioxidantů. Dokáže pohltit volné radikály a tak chránit buňky chrupavek.