< návrat zpět

ONLINE PORADNA


Téma: SI Kloub rss

Zaslal/a 5.3.2015

Dobrý den,mám problémy v oblasti bederní páteře,podle CT to je prý SI Kloub absolvovala jsem sice RHB,ale za týdny mě nenaučili žádný cvik nic .Při každém pootočení a pohybu stále přeskakují obratle nebo co pořád to tam lupe,při sezení bolí kosti dole a záda v oblast beder ani necítím. Děkuji za radu 1 .Všechny rehabilitace byly k ničemu. 7


, #000139
Dobrý den Bronislavo,
neuvádíte nic o svém věku a zaměstnání. Pokud jste staršího data a máte sedavé zaměstnání nedá se čekat nic jiného, než problémy, které se nyní ozvaly.
Doporučuji Vám nespolehat se na cizí. Pokud Vám to stav dovolí začněte pomalu posilovat nejen zádové svalstvo. Ideálně vybrat nějaký méně náročný sport např. Nordic walking. Video na posílení sval máte zde: http://okloubech.cz/uvod/cviceni-pri-bolestech-zad2. Zkuste si i zakoupit balón na posilování. Defakto se na něm jen válíte 10 . Lidské tělo - klouby jsou určeny k pohybu. Pokud se nehýbou. Přestávají se dostatečně "mazat" odumírají a vznikají tyto problémy.
, #000140
Zapoměla jsem napsat je mě 50let a pracuji na poště za přepážkou,tam sedím i chodím.Děkuji
, #000142
Paní Bronislavo, tak pro Vás to také platí. Hýbat se, protahovat a doufat, že dojde ke zlepšení. Víz. odkaz na článek.
, #000151
Dobrý den! Mám stejné potíže, jako Vy. Poslední dobou mi tam také cosi ještě ke všemu přeskakuje. Jsem z toho něšťastná, protože mě to velice omezuje v běžném životě. Všechny pohyby, které provádím musím činit s rozmyslem a pomalu, abych se aspoň částečně vyhnula bolesti. či si nepřivodila stav ještě horší. Trápí mě to již 10 let, prodělala jsem několik rehabilitací s nulovým výsledkem. Dle ortopeda zkrácené svaly.Teď se za ním znovu chystám, aby mě poslal na Ct či magn. rezonanci. Nevím co je vhodnější na tyto problémy. Snažím se různě cvičit, protahovat, balon mám. Chtěla bych chodit na jógu, či podobná cvičení. Zajímalo by mě co u Vás nového__ SI kloub? nevím co to je? S pozdravem Hana
icon , #000153
Dobrý večer paní Matějková,
SI zkratka pro sakroiliakální, tedy spojení kostí: křížové a kyčelní.
Ano, za spoustu případů mohou zkrácené svaly. Jednostranné zatížení, málo pohybu... Doporučuji navštívit fyzioterapeuta (s dobrou pověstí). Ten Vám pomůže.