Kategorie: ÚVOD

Dětské revma - juvenilní idiopatická artritida

Dětské revma - juvenilní idiopatická artritidaI malé děti můžou trápit problémy s klouby. Více informaci najdete v tomto článku.

Postižení artritidou postihuje většinou dospělé jedince avšak vyskytují se případy, kdy postihuje i malé děti. Toto revmatické onemocnění se nazývá juvenilní idiopatická artritida.

Jedná se o zánět kloubu, který nejčastěji způsobuje bolestivé otoky a omezenou hybnost kloubů.

Juvenilní idiopatická artritida je selhání funkce imunitního systému, který napadá vlastní tkáně (klouby). Lékaři doposud nepřišli proč se tomu tak děje.
Mezi nejvíce postižené klouby patří:

  • lokty
  • kyčle
  • klouby na rukou
  • klouby kolenní

Život s tímto onemocněním je náročné, ale rozhodně bychom dítě neměli odstrkovat od běžných činností. Pouze bychom měli přihlížet k aktuálnímu zdravotnímu stavu. V případě zánětů dítě šetřit a v období klidu nechat dělat všechny sportovní aktivity. Navíc do každodenního programu měli zařadit speciální rehabilitační cvičení a  jídelníček obohatit o pestrou stravu (látky pomáhající proti artritidě).

Lék, který úplně vyléčí artritidu doposud neexistuje. Avšak jsou dostupné různé léky, které léčí vzniklé záněty a tlumí bolesti (léčba artritidy a Jak plnohodnotně žít s artritidou).

Vydáno: 19.12.2012 | 
Přečteno: 6030x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, - odpovědět
Přikláním se také k k. masti. Babi pomohlo na záda. 1
icon , Konopná mast odpovědět
Z vlastní zkušenosti bych doporučil používání konopné masti pro postižené místa. (je potřeba probrat od koho mast budete kupovat zda je vhodná pro děti).