Kategorie: ÚVOD

Voda v koleni - co jí způsobuje

Voda v koleni - co jí způsobujeCo způsobuje opakované vytvoření výpotku v koleni? Dá se tento problém léčit? Jaký je další postup léčby a rehabilitace?

Voda v koleni (výpotek) většinou vznikne následkem nějakého úrazu či pádu. Poznáte to tak, že se rovně postavíte proti zrcadlu. V koleni, ve kterém je voda je na první pohled mnohem větší (nateklé) a jde velmi špatně ohýbat.

Doporučujeme Vám co nejdříve navštívit ortopeda, který provede odsátí tekutiny pomocí jehly (zákrok trvá cca 3 minuty, není nijak výrazně bolestivý). Tento výkon se odborně nazývá punkce. Tekutiny je většinou kolem 25 až 100 ml. Po odsátí výpotku ve většině případů dojde k úlevě bolesti a splasknutí nateklého kolene.

Způsob léčby výpotku v koleni

V případě podezření na infekci se nasazují antibiotika a další léky potlačující bolest (ibalgin, paralen, ibuprofen...). Doporučuje se nechat poškozené koleno v klidu a chladit. Pokud dojde k opětovnému vytvoření tekutiny v kloubním pouzdru, doporučuje se provést artroskopii pro zjištění příčiny. Nalezení příčiny není totiž tak snadné.

Související článek: Co způsobuje vodu v koleni

Vydáno: 29.10.2012 | 
Přečteno: 53587x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, - odpovědět
Dobrý den, asi poslední měsíc jsem pociťovala píchnutí v koleni když jsem si měla dřepnout, nebo při cvičení, když jsem musela přejít ze stoje do lehu. V poslední době jsem začala i dost cvičit. Nedávno jsem se vzbudila a nemohla jsem sejít schody, ani nijak s kolenem pohnout, trvalo to dva dny, nyní je koleno nateklé ale nijak nebolí ..Prosím o radu.
, Voda odpovědět
Dobry den byl sem 2.3.2015 na artroskopii kolene a behem tydne me uz 3 vxtahovaly vodu a ne v malem mnozstvi pod 100ml to nikdy nebylo
odpověděl(a)
Dobrý den, ja jsem byla též na artroskopii kolene 27. 1. 2015 a od té doby každý týden chodím na punkce. Vysají mi tak 45 ml. Koleno je po operaci horší než před operací. Původně jsem měla jít jenom na odstranění menisku, ale při operaci mi našli ještě poškozenou chrupavku. Jsem z toho zoufalá. Omezuje mě to v pohybu.Zkusím ještě babskou radu: namazat koleno ricinovým olejem, dát na to teplý obklad a zabalit do igelitu. Nechat přes noc. Prý to tu vodu vytáhne.
odpověděl(a)
Dobrý den, i mě se dělal po operaci neustále výpotek, Chodila jsem 2 měsíce, každý týden na vysátí. Teď jsem zkusila dávat na koleno lupen zelí, na to teplý obklad, zabalila do igelitu a převázala. Nechala celou noc. Třetí den výpotek zmizel, koleno mám uvolněné. To zelí jsem začala dávat v sobotu a ve středu výpotek žádný. Zřejmě to zelí opravdu funguje. Za zkoušku nic nedáte a hlavně to neublíží.
, - odpovědět
Dobrý den, mám hned pod kolenem něco měkkého, vypadá to jako součást kolene, ale součást kolene to není, občas mi tam slabě křupne ale hýbe se s tím bezvadně...Nevíte co to je? 4 4
odpověděl(a)
Dobrý den Lil, u doktora jste byla? Je potřeba to místo vyšetřit sonem, odebrat vzorky... může to být jen "boule". Nepřetížila jste koleno?
, voda v koleni odpovědět
Z ničeho nic mi ráno nateklo koleno a mam obavu ze mám vodu v koleni,mužete mi prosím někdo poradit co s tím než se dostanu k doktorovi,diky
, voda v koleně odpovědět
Byla jsem taky vytahovat vodu z kolena ,nic moc ale pomohlo mi to.Já osobně si myslím že záleží i na doktorovi,a já měla štěstí.Už dneska vím že jdu ještě jednou a nevadí mito. 1
icon odpověděl(a)
Máte pravdu. Záleží na doktorovi i v jakém to koleno je stavu.