Kategorie: ÚVOD

Pozor na nebezpečné potraviny, které způsobují záněty

Pozor na nebezpečné potraviny, které způsobují zánětyProč dnes lidé mnohem více trpí různými zdravotními problémy? Nehledejte chybu v ostatních, ale přímo v sobě! Vy sami hned ráno co vstanete, startujete kolotoč zánětů. Otevřít oči by Vám mohl tento článek. Čtěte však pozorně a začněte, co nejdříve.

Nejdříve si musíte uvědomit, že jen Vy sami si pod sebou podřezáváte pomyslnou větev.
Podstata problému začíná totiž už při nakupování. Při výběru zboží se řídíte především cenou a reklamou, kterou jste viděli v televizi. Proč si sami nepřečtete ty malilinkaté písmenka na zadní straně produktu? Pravděpodobně tomu nebudete rozumět, protože jste se o to nikdy nezajímali.

Nebudu Vám už déle motat hlavu a povím Vám tvrdou realitu. Více než 80% potravin, které si domů přinesete, jsou základem pro vznik zánětu v těle.

Co tedy způsobuje zánět v těle?

Začal bych tím, jak to všechno začalo, když...     ... se začala výroba surovin pro výrobu jídel podvádět. Ano opravdu!
Např. mouka se vyrábí z obilných zrn z kterých zbude pouze tzv. endosperm (obsahuje lepek...). To dobré jako je klíček a slupka (vláknina) se odstraní. A takhle bych mohl pokračovat dál. Nakonec aby to jídlo mělo nějakou chuť, tak se přidá cukr... Vybírejte opatrně, co kupujete!

Pokud chcete omezit vznik zánětů, doporučuji se Vám vyhnout:

  • cukr (sladidla typu stévie apd. i třtinový cukr) - způsobuje nerovnováhu v těle a podporuje vznik zánětů.  Může za plynatost, zácpy, průjmy a problémy s klouby!
  • obiloviny - obsahují velké množství sacharidu, což vyvolává zvýšenou hladinu krevního cukru, z čehož si můžeme vypěstovat leptinovou a inzulínovou rezistenci.
  • alkohol - nadměrné pití alkoholu zvyšuje působení oxidantů v těle. Rozkládá tělesné buňky, tkáně - snižuje obranyschopnost imunitního systému a urychluje proces stárnutí.

Co mají společného výše uvedené potraviny se zánětem?
Artritida - Je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které se projevuje především zánětem a bolestivostí kloubů a jejich postupným poškozením, postihuje však i ostatní orgány.

Takže všechno se vším souvisí. Na světě existuje velké množství dalších potenciálně nebezpečných potravin, které škodí tělu a způsobují záněty. Například: luštěniny, oleje, mléčné výrobky....

Vydáno: 25.9.2014 | 
Přečteno: 11751x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Strana:  1 2   další »
, - odpovědět
Jéžiši marja platit ještě za poštovné to mě neužije. V lékarně to není?
odpověděl(a)
No řekla bych že i ano, ale určitě ne ve všech.
, - odpovědět
Ok tak Vás poprosím, budete tak hodná a řeknete mi aspoň kde jste Enzycol sehnala?
odpověděl(a)
Objednávala jsem ho přes internet na stánkách Maxivitalis, myslím, že je to i výrobce.
, . odpovědět
Aha, tak to nic já sem myslela, že už jste ho zkoušela, ale takhle nebudu kupovat zajíce v pytli. Moc díky, ale!
odpověděl(a)
Poslala bych Vám link na tu diskuzi, ale nemůžu jí najít. Byly tam ale dobré recenze na něho a paní i pěkně odpovídala za jak dlouho ji pomohl atd.
, . odpovědět
Aha, to se omlouvám nenapadlo by mě že doplněk stravy může nějak pomáhat. Už jste ten Enzycol odzkoušela?
odpověděl(a)
Já zatím teda ještě nee, první jsem se raději zeptala, jestli ho můžu kombinovat :D. Četla jsem někde diskuzi, že je dobrý tak jsem si ho objednala no.
, - odpovědět
Jo takhle já zapomněla napsat, že je na podporu bolesti kloubů je i proti DNA takže se to sem snad hodí :). Jinak děkuji já se v tom kombinování moc nevyznám a tak se raději ptám.
, dotaz odpovědět
Koupila jsem si doplněk stravy Enzycol, myslíte, že ho můžu kombinovat i s vitamínem C? 4
odpověděl(a)
To je dotaz :D proč by si nemohla ten Enzycol užívat s vitamínem C? Vitamín C se dá kombinovat se vším. Vůbec ale nechápu, proč si to sem vůbec psala. Diskuze by měla být k tématu zánětů a bolesti kloubů a ne takových dotazů.
, Nebezpečná obilná mouk odpovědět
Zajímavý článek o mouce (bílá mouka) najdete na http://farame.cz/jidlo/bila-mouka-jako-tichy-zabijak.
, - odpovědět
na rozdil od Karla, ja citila zlepseni se senzycolem jiz asi 5ty den, otok a zarudnuti zmizelo snad hned a pak se to uz jen zlepsevalo. jsem za nej vdecna, skutecne mi pomohl jak nic predtim a navic temer okamzite
, Zkušenost odpovědět
Zdravím, Senzycol mám doma asi okolo 2 a půl týdne což znamená, že ho stejnou dobu užívám. Zakoupil mi ho manžel na zánět v kolenu. Prvních 7 dní jsem si myslela, že to byly vyhozené peníze,protože jsem necítila žádnou změnu. Přibližně 10 den jsem začala pociťovat zlepšení, zhruba od toho 10 dne je to čím dál tím více lepší. Vlastně během posledních 7 dní, co uplynuly, se začaly dít opravdu divy. Senzycol na zánět zabral tak jako nic předtím, i když to ze začátku vypadalo zoufale. Cítím se skvěle, bolest je jen nepatrná. Mimo to když jsem užívala nějaké přípravky právě na ten zánět tak jsem po nich byla jako by mě někdo vzal hrncem přes hlavu (unavená, protivná). S tímto přípravkem jsem to absolutně zatím nezaregistrovala. 1
, - odpovědět
Bohužel jsem typ člověka, který na záněty trpí snad celoročně. Je jedno jestli se některým surovinám vyhýbám či ne. Prostě se mi po nějakém čase vždy zánět objeví. Ptala jsem se doktora již i na prevenci, řekl, že toho moc není. No, ale já jsem našla přípravek Senzycol ten jsem si zakoupila a jsem spokojená. Užívám ho asi 2 a půl týdne a můj zánět ucha zmizel mimo to mě také přestala bolet kolena, s kterými jsem měla také potíže. Asi budu muset svého lékaře poučit. :D

Strana:  1 2   další »