Kategorie: ÚVOD

Nová naděje pro vaše bolavé klouby a svaly

Nová naděje pro vaše bolavé klouby a svalyBolívají vás záda, kyčle nebo kolena? Možná trpíte fibromyalgií. Jedná se o tzv. plíživou nemoc, jíž podle odhadů revmatologů trpí až 4 % populace. A podle nejnovějších výzkumů na ni existuje lék - infrasauna.

Fibromyalgie se projevuje bolestí pohybového aparátu, kterou však není lehké upřesnit. Navíc ji doprovází únava, špatný spánek nebo bolesti hlavy.

Podle studií pomáhá infrasauna

Odborníci z fakultní nemocnice v japonské Kagoshimě sledovali vliv infračerveného záření (zdroj)v infrasauně na pacienty trpící právě fibromyalgií. Sledovaní pacienti podstupovali infrasaunování dvakrát až pětkrát za týden po dobu 15 minut.

Bolest se snížila u všech pacientů hned po první sauně v průměru o polovinu (20-78 %). K vyhodnocení sloužili dotazník, který pacienti vyplnili před a po terapii, a vizuální stupnice bolesti.

V další studii (zdroj) 44 pacientů podstoupilo 3měsíční infraterapii, kdy navštěvovali infrasaunu 3× týdně a doplňovali podvodním cvičením. Bolest se snížila o 31 až 77 % a výsledky byly trvalé. 6 měsíců po skončení terapie byla bolest stále nižší o 28-68 %.

Infraterapie pomáhá i při chůzi

Infrasaunování pomáhá i lidem s tzv. onemocněním periferních tepen. To způsobuje hromadění tuku a bílých krvinek v cévách dolních končetin. Zpomaluje se tak cirkulace krve a to má za následek bolest nohou a problémy s chůzí.

Na univerzitě v Kagoshimě rozdělili skupinu lidí trpících tímto onemocněním na dvě části (zdroj). Obě podstoupily standardní léčbu, jedna skupina k tomu ale chodila na 15 minut denně do infrasauny o teplotě 60 °C.

V této skupině se po 6 týdnech snížila bolest v průměru o 70 % a v testu chůze ušli za 6 minut téměř dvakrát větší vzdálenost bez bolesti. U druhé skupiny i přes léčbu nedošlo ke změně.

Zatočí i s chronickou bolestí

Ukazuje se, že infrasauna pomáhá proti bolestem kloubů a svalů všeobecně. V dalším testu (zdroj) podstoupilo infraterapii 46 pacientů s chronickými bolestmi. Opět ve dvou skupinách. První prošla standardní léčbou - pohybovou terapií, rehabilitacemi a cvičením. Druhá skupina podstoupila totéž, ale ještě k tomu chodila 5× týdně do infrasauny na 15 minut.

V tomto případě došlo k výraznému ústupu bolesti u obou skupin. Po dvou letech se ale k normální práci vrátilo 77 % členů infraskupiny. Z druhé skupiny to dokázalo jen 50 % pacientů.

Není divu, že se infrasauny ve světě začínají stavět nejen v lázních, wellness centrech ale i v nemocnicích.

Lékaři z univerzity v Kagoshimě doporučují pro úlevu od bolesti kratší saunovací cykly. Saunovat se ale můžete klidně každý den. Jako součást infraterapie doporučují i následné 30minutové zahřívání, kdy se zabalíte do deky.

Nechte si postavit domácí infrasaunu od české firmy SaunaSystem a zatočte s chronickou bolestí. Infrasaunu můžete mít díky nízké náročnosti na prostor třeba v panelákovém bytě.

 

Vydáno: 28.4.2017 | 
Přečteno: 1770x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.