Kategorie: ÚVOD

Jak se vyrovnat s artritidou?

Jak se vyrovnat s artritidou?Návod na plnohodnotný život s artritidou.

Artritida je autoimunitní onemocnění. Reaguje proti tkáním vlastního těla a poškozuje jej. Následkem je omezení pohybu a zabránění vykonávat každodenní aktivity. Z kloubů jsou nejčastěji postiženy ruce a nohy.

Jak zvládnout bolestivost kloubů na končetinách?

V případě problémů s artritidou doporučuji přiměřenou fyzickou aktivitu (speciální protahovací cviky), které Vám pomohou zlepšit ohebnost postižených kloubů a posílit svale za účelem šetření postižených kloubů.

Ideální čas na cvičení je večer kdy už není vaše tělo ztuhlé. Vyvarujte se strnulým pohybům u televize či počítače. Měňte častěji polohu. Běžte se o reklamě protáhnout, zacvičte prsty...

Ve volném čase provozujte sport, který posiluje svaly (ideálně v místech postižených kloubů), ale extrémně nenamáhají postižené klouby. Doporučuji cyklistiku, jógu, procházky, plavání... Vyvarujte se fyzicky náročným sportům, jako je tenis, fotbal, hokej...

Při občasných bolestech stačí použít studený nebo horký zábal.  V případě dlouhodobějších bolestí můžete použít nesteroidní protizánětlivé léky jako například ibuprofen. Pokud bolest ani po pár dnech neustupuje, navštivte odborného lékaře.

Vydáno: 29.11.2012 | 
Přečteno: 3210x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, Artritida odpovědět
Artritidu bych nepřál nikomu zažít. Trápí mě na rukou. Každý ohyb bolí. 7