Kategorie: ÚVOD

Bolesti zad

Bolesti zadTrápí Vás často bolesti zad? Nemůžete se ani pohnout? Hledáte příčinu těchto bolestí?

Téměř 80% lidí  starších 25 let trpí bolestmi zad. Bolesti zad patří mezi nejčastější zdravotní problémy. Určitě ten pocit znáte, vstáváte z postele a cítíte úpornou bolest vystřelující ze zad. Dělá Vám problém se narovnat, pro něco ohnout....

Příčiny bolesti zad

Většina problémů ze zad vzniká následkem namožení. Může to být způsobeno špatným držení těla, opotřebení chrupavek, skřípnutým nervem...V nejhorším případě to může být artritida či osteoporóza.

Namožení zad můžete způsobit špatným držením těla když: stojíte, sedíte, jíte - zkrátka v případech kdy zůstáváte delší dobu ve strnulé poloze. Namožení zádových svalů se Vám může stát, když provádíte činnost, při které se často ohýbáte.

Faktory způsobující bolest zad

  • namožení svalů (práce, špatné držení těla, těhotenství...)
  • záněty
  • houser a vyhřezlá ploténka
  • opotřebení plotének, vznik kostěných výběžků,
  • osteoporóza
  • žlučové a ledvinové kameny
  • nádor slinivky břišní
  • pásový opar

Léčba bolesti zad

K řešení problému bolesti zad se využívá široká škála volně dostupných léků. Většinou zmírňují bolest, léčí záněty... Pokud problémy přetrvávají, měli byste okamžitě navštívit lékaře, který zjistí diagnózu. V případě mírnějších problémů nasadí léky a rehabilitaci. V případě závažnějších problémů se řeší chirurgicky.

Operace vyhřezlé meziobratlové ploténky se řeší laserovou nukleotomií. Provádí se zavedením miniaturní jehly k meziobratlové ploténce. Lékař vstříkne do ploténky kontrastní látku pomocí, které zjistí stav. Pokud je nutná operace (výhřez není velký), tak pomocí laserových pulzů zahřeje patologické lůžko a ploténka se smrští a zajede zpátky do původní polohy.

Můžete využívat doplňky stravy: vitamíny (C a D), minerály (vápník, hořčík, mangan...). Doporučuje se také využívat glukosamin, který pomáhá při obnově chrupavky.  Rybí tuk (omega 3 mastné kyseliny proti zánětům a bolesti. Kolagen, bromelin...

Prevence bolesti zad

Správným dodržováním životosprávy, držení těla a cvičení můžete významně bolestem předcházet.
Pro posílení břišního svalstva doporučuji cviky: zvedání trupu do polosedu (sklapovačky) s ohnutými koleny do pravého úhlu. Rozhodně se vyvarujte zdvihání do úplného sedu.
Nošením vhodné obuvi Vám pomůže v lepším držení těla. Velmi osvědčené jsou také klasické masáže, masáže lávovými kameny, osteopatická léčba...

Vydáno: 24.9.2012 | 
Přečteno: 6308x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, salam kenal odpovědět
Thanks for the information is very interesting
http://acemaxscare.com/obat-herbal-abses-paru/, http://goo.gl/g7yUw5, http://bit.ly/2eQGOEt, http://tinyurl.com/gnrm29o, http://lihat.us/51z6j, http://ow.ly/4rLc305Efdy, http://acemaxscare.com/, http://sakacamprung.blogspot.com/2016/10/beberapa-makanan-sehat-yang-sangat.html
, - odpovědět
Zdravím,
je problém, pokud mi např. v zádech u schybů (sklapovaček) lupe?
icon odpověděl(a)
Ahoj Tomáši, křupání v zádech ti začalo až při cvičení? Jak dlouhou? Jen při zátěží?
Pokud ti křupe jen občas je to u starších kolem 30 let normální. Doporučuji užívat doplňky stravy. Dobré zkušenosti mám s Colafitem. Pokud se zvuky ozývají neustále může docházet k asymetrii a zadělat si na artrózu.
Tak i tak bych navštívil ortopeda, který ti poradí určitě víc.
odpověděl(a)
Jde o pravidelné cvičení ve večerech, je mi skoro 30, a křupání ("přeskakování") se projevuje v dolní části páteře.

Ortopeda vyzkouším.

Děkuji