Zdroj: http://okloubech.cz/uvod/jak-vybrat-anatomicky-polstar | Vydáno: 19.8.2014 | Autor: oKloubech.cz

Jak vybrat anatomický polštář

Jak vybrat  anatomický polštářJaký anatomický polštář si vybrat? Čím se při nákupu řídit?

Jak si poradit s výběrem vhodného anatomického polštáře? Nabídka trhu je široká. Anatomické polštáře se vyrábí v různých rozměrech, tuhosti a materiálu...
Výběr vhodného je proto velmi individuální. Polštář je potřeba nejdříve vyzkoušet. Pokud nakupujete poprvé, určitě se vyhněte nákupu přes internet a navštivte kamenou prodejnu, kde Vám odborně poradí.

Jak postupovat při výběru anatomického polštáře

Postupujte podle jednotlivých bodů, které Vás navedou na ideální polštář.

1. V jaké pozici při spánku nejčastěji spíte?

a) převážně na zádech - zvolte si nižší polštář s profilem. Při spaní na zádech by hlava měla být v mírném předklonu.
b) převážně na boku - zvolte si vyšší polštář bez profilu. Tělo by mělo být v naprosté rovině.
c) převážně na břiše - zvolte si polštář se speciálním profilem, který podpírá ramenní a hrudní část těla. Krk by měl být ve vykrojené části. Tuto polohu při spánku nedoporučuji. Hlava má nepřirozenou polohu, z čehož vznikají bolesti za krkem.

2. Podle tvrdosti matrace

a) tuhá matrace - zvolte si vyšší polštář
b) měkká matrace - zvolte si nižší polštář


Z jakého materiálu zvolit anatomický polštář?

Mezi nejoblíbenější materiály patří viscoelastická pěna (líná) a latex. Oba tyto materiály zajišťují téměř dokonalou prodyšnost.
Viscoelastická pěna vlivem lidského tepla a tlaku mění svoji tuhost. Tím se dokáže dokonale přizpůsobit anatomii lidského těla a zajistí kvalitní spánek.

Latex se vyrábí ze směsi přírodního a syntetického kaučuku, který předurčuje k dlouhé životnosti. Mezi jeho přednosti patří bodová pružnost, díky které se materiál stlačí jen v místě zatížení.

Výhody kvalitního anatomického polštáře

   
Vyhněte se akčním nabídkám s levnými polštáři z nekvalitních materiálů. Zaměřte se na ty, co dobře odvádí vlhkost a pot. Počítejte s tím, že cca týden bude trvat, než si na nový polštář zvyknete.